زنده باد تاینی موویز

در کشوری زندگی می کنم که در آن صدا و سیمای دولتی روزی چند صد مرتبه انواع فیلم و موسیقی را بدون رعایت حقوق مؤلفین شان پخش می کنند _یا به عبارت بهتر می دزدند؛ روزنامه ها و سایت های «وابسته» شب و روز، بدون دادن کوچکترین حقی برای دفاع، هر که را که بخواهند تخریب می کنند و آبرویش را می برند، و آن وقت وبسایت تاینی موویز می شود غیر قانونی.

در کشوری زندگی می کنم که «معتمدین» و «امین ملت» همگی دزد و اختلاس گر از آب در می آیند؛ «سازمانی که در قلب مردم جا دارد»، علاوه بر دیگر فعالیت های اخلاقی اش، دستی هم در انجمن «هکر های اخلاقی»، متشکل از از مشتی بچه جقله ی عقده یی دارد، که هر وبسایتی را که عشق شان بکشد فیلتر می کنند یا از کار می اندازند؛ و همچنین همان نور-چشمی هایی که درس اخلاق و دوری از ابتذال می دهند، بچه باز و تجاوزگر از آب در می آیند، و آن وقت تاینی موییز می شود غیر اخلاقی و مبتذل.

خیر! «غیر قانونی» صدا و سیما ست، و «غیر اخلاقی و مبتذل» دادستان تهران و امثال اوست، چرا که همین ها حق  هر گونه دزدی و حق تخریب هر کس و هر چیزی را به خود می دهند، اما خودشان که دست توانایی در این زمینه ها دارند قسر در می روند.

خود من، در کنار هزاران نفری که از تاینی موویز استفاده کرده اند، رضایت کامل از این وبسایت دارم. من به عنوان فردی که هم هوادار پر و پا قرص سینماست، هم فعالیت خیلی مختصری هم در این زمینه دارد، شهادت می دهم مدیران این وبسایت نه مبتذل اند و نه غیر اخلاقی. در مدت کوتاهی که تاینی موویز برای افرادی که از اینترنت پر سرعت بهره مند نبودند، امکان خرید و ارسال دی وی دی را فراهم کرده بود، من خرید مفصلی از این وبسایت کردم، ولی حین پرداخت وجه اشتباهن یک صفر بیشتر گذاشتم و 10 برابر مبلغ را پرداخت کردم، اما تا زمانی که خود مدیر تاینی موویز به من ایمیل نداد و از من شماره حساب برای بازپرداخت مبلغ اضافی نخواست، اصلن متوجه اشتباهم نشدم. مطمئنن آن معتمدین و امین های ملتی که امثال دادستان تهران سنگشان را به سینه می زدند چنین شرافتی را نداشتند؛ اما حیف که از قاضی پیش قاضی نمی شود شکایت برد!

درست است، در تاینی موویز حقوق مؤلفین فیلم های خارجی رعایت نمی شد؛ اما کسانی که خود هر روز مصرف کننده ی امثال این موارد هستند چه طور صلاحیت قضاوت دارند؟! دادستان نامحترم تهران کور است که محتوای غیر قانونی صدا و سیما را نمی بیند؟! در کشوری که راه قانونی برای پخش محصولات هنری و فرهنگی وجود نداشته باشد، خود به خود کانال های غیر قانونی به وجود می آید؛ به همین خاطر من به عنوان فردی علاقه مند به سینما، نه تنها از فعالیت های تاینی موویز ناخرسند نیستم، بلکه از مدیران این سایت که امکان دسترسی به هزاران فیلمی که سال هاست در این کشور جهنمی ممنوع شده اند را فراهم کرده اند هزار بار تشکر می کنم.

خطاب به دوستانم در تاینی موویز که الآن خدا هم نمی داند در چه وضعیتی هستند، تنها می توانم بگویم با تمام وجود از بازداشت شدن غیر عادلانه تان بسیار محزون و در عین حال عصبانی ام. مشتاقانه منتظر خبر آزادتیان هستم. زنده باد تاینی موویز!

Did you like/dislike this post?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *